Turizmus Program

Balatoni Húsvéti Nyuladalom

Jacuzzis szállás

Budapesti Húsvéti Sokadalom

A titkok hercege

TOP 100 úticél

Oldtimer Show

Húsvét

Repülőmúzeum Budapest

Kiemelt partner

A repülőgép múzeumban megtekinthető a magyar közforgalmú repülés elmúlt 60 évének szinte teljes fejlődéstörténete, a Li–2 típustól kezdve egészen az ezredfordulóig szolgálatban lévő Tu–154-esen át a manapság is aktív L-410-es típusig, valamint számos repülőtéri kiszolgáló eszköz. Az iskolai szünetekben igénybe vehető repülőszimulátorunk segítségével látogatóink maguk is kipróbálhatják, milyen egy repülőgépet irányítani.
Repülőmúzeum Budapest

Kedves Látogatóink!
Az Aeroparkban megkezdődött a szokásos, két hétig tartó januári technikai üzemszünet.
A ferihegyi repülőmúzeum január 8. és 19. között zárva tart!
Első üzemnap: január 20. szombat.

Kiállított repülőgépek

TUPOLJEV TU-154B-2

A Tu–154-es (NATO-kódja: Careless-gondtalan) szovjet, később orosz gyártmányú, közepes hatótávolságú, három sugárhajtóműves utasszállító repülőgép. Egyre kisebb számban, de a mai napig belföldi járatokon még üzemeltetik Oroszországban, a volt Szovjetunió tagállamaiban, néhány kelet-európai országban és Észak-Koreában. Gyártását 2013-ban fejezték be. Kimondható, hogy a mai napig ez a típus a legjobban bevált szovjet sugárhajtású utasszállító repülőgép, mely számos elsőséget tudhat a magáénak.

TUPOLJEV TU-134

A Tu-134 (NATO-kódja: Crusty-mogorva) a szovjet Tupoljev-tervezőiroda rövid és közepes hatótávolságú járatokra tervezett sugárhajtású utasszállító repülőgépe. Fejlesztését az 1960-as évek elején kezdték, sorozatgyártása 1966-tól folyt. 1984-ig összesen 852 Tu-134-es készült el; ez idő alatt a típus a Szovjetunió és a szocialista tábor egyik legelterjedtebb repülőgéptípusává vált.

ILJUSIN IL-18V

Az Il–18 (NATO-kódja: Coot-szárcsa) az 1950-es években a Szovjetunióban az Iljusin-tervezőirodában kifejlesztett, négy légcsavaros gázturbinával felszerelt közepes hatótávolságú utasszállító repülőgép. Később szállító repülőgépként és egyéb speciális feladatkörben is alkalmazták, katonai változatai is készültek, melyek több országban a mai napig repülnek.

ILJUSIN IL-14T

Az Il–14 (NATO-kódja: Crate) a Szovjetunióban az 1950-es évek elején kifejlesztett kétmotoros, kis hatótávolságú szállító repülőgép, mely a Il–12 továbbfejlesztett, javított változata. Polgári és katonai szállítási feladatokra egyaránt alkalmazták. A Szovjetunión kívül Csehszlovákiában, a Német Demokratikus Köztársaságban is gyártották.

LISZUNOV LI-2T

A Li-2 (NATO-kódja: Cab-Konflis) a világ valaha gyártott egyik legsikeresebb repülőgép-típusának, az amerikai DC-3 többcélú szállító repülőgépnek a Szovjetunióban, licenc alapján gyártott változata. A szovjet gyártást Borisz Liszunov szervezte meg.

JAKOVLEV JAK-40E

A típus (NATO-kódja: Codling – almamoly) kifejlesztését a Jakovlev-tervezőiroda 1960-ban kezdte el abból a célból, hogy az akkorra már elavult, szovjet belföldi járatokon üzemelő, az Aeroparkban is megtekinthető Li-2 és Il-14 típusok leváltása a gyenge infrastruktúrával rendelkező vidéki repülőterekről is zökkenőmentes lehessen. A repülőgép első felszállására 1966. október 21-én került sor, majd 1967-ben a Szaratovi Repülőgépgyárban kezdődött el a sorozatgyártás.

ANTONOV AN-2M

Az An–2 (NATO-kódja: Colt – csikó) a második világháború után a szovjet Antonov tervezőirodában kifejlesztett többcélú, egymotoros, kétfedelű repülőgép. Eleinte a Szovjetunió, később Lengyelország és Kína is gyártotta.

MIL MI-2

A típus kifejlesztését 1958-ban kezdték meg a Mihail Leontyevics Mil által vezetett Mil tervezőirodában. A prototípus 1961-ben szállt fel először, majd a berepülések után 1965-től Lengyelországban, a WSK „PZL–Świdnik” repülőgépgyárban folyt sorozatgyártása. Elsősorban polgári célokra (utas- és betegszállítás, mentés) készített helikopter, katonai alkalmazása főleg felderítő, szállítási és futárfeladatok ellátására korlátozódik, de 23 mm-es gépágyúval és 57 mm-es földi célok elleni nem irányított rakétákkal felszerelt változatai korlátozott mértékben a földi csapatok támogatására is alkalmasak voltak. A gyártás 1985-ös befejezéséig összesen mintegy 7200 db Mi-2-es helikoptert helyeztek üzembe.

LET L-410UVP-E8A TURBOLET
JAKOVLEV JAK-40E
ANTONOV AN-2R
ILJUSIN IL-18V

Földi kiszolgáló Eszközök

(változó kiállítás)

WARTBURG 353W

gyik legnépszerűbb autónk, az előteres Wartburg 2014 őszén készült el, a nyolcvanas évek elejének LRI-s színmintájának megfelelően. Restaurálási alapnak egy rendkívül jó állapotú példányt sikerült találni, így a felújítás az általunk megszokott rendkívül lassú tempóhoz képest lényegesen gyorsabb volt. A munkák során a legnagyobb kihívás az Ikarus irányjelző lámpákat is tartalmazó, működő fényhíd elkészítése volt, de az eredeti URH rádió felszerelésére is nagyon büszkék vagyunk. Az autó rendszeres vendége a jelenlegi forgalmi előtérnek is; az LRI-jogutód Budapest Airport marshaller kollégáinak nagy örömére.

LADA 2102 COMBI

Első elkészült autónk, alapítóink ezzel kívánták kifejezni hozzáállásukat és igényszintjüket egy repülőtéri múzeummal szemben támasztott elvárásaikkal kapcsolatban. A járműről, mely oldtimer rendezvények rendszeres szereplője, számos cikk jelent meg az online és a print médiában, ezek közül talán a Csikós Zsolt Totalcaron megjelent recenziója a legismertebb.

VOLKSWAGEN POLO

Ezt az autót, mely az LRI Wartburgokat váltó nagy büszkesége volt a 90-es évek elején, múzeumüzemeltetés átvétele után félig a föld alól ástuk ki: mivel egy évtizedig senki nem törődött vele, a kocsi tengelyig volt a földbe süllyedve, soha nem szellőzetett belsejében pedig évek óta számos darázs-család lakott. Az állatoknál csak a járműveket szeretjük jobban, ezért a darazsakat kiköltöztettük, a földalatti életet meghagytuk az ürgéknek, a VW-t pedig alaposan kitisztítottuk kívül-belül, majd beüzemeltük. Jelenleg az Aeropark aktív, belső járműve, melynek eredeti fényhídja is hibátlanul üzemel.

REPÜLŐGÉP-VONTATÓ

A reptéri szlengben nagy RGV-nek, vagy vasalónak hívott gigantikus erőgépre rendkívül büszke lehet a magyar járműgyártás: teljes tervezése és gyártása egyaránt itthon történt a nyolcvanas évek közepén. A Malév szakemberei közreműködésével létrejött fejlesztés sikerét mi sem mutatja jobban, hogy a Rába D10 erőforrással szerelt jármű harminc év elteltével a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér több földi kiszolgáló szervezetének alap vontatótípusa a mai napig.

IKARUS 250 
SETRA 208H 
FORD TRANSIT 
TOYOTA COASTER

Nyitvatartás

Előszezon, utószezon:

március utolsó vasárnapja – május 31., valamint szeptember 1. – október utolsó szombatja között:

  • Minden nap: 9:00-18:00

Főszezon

június 1. – augusztus 31. között:

  • hétfőtől csütörtökig: 9:00-18:00
  • péntek, szombat, vasárnap 9:00-20:00

Téli időszak

október utolsó vasárnapja – március utolsó szombatja között:

  • csak hétvégén 9:00-16:00
  • csoportoknak hétköznap is, előzetes egyeztetés alapján

Tekintve, hogy ritkán, de lehetnek zártkörű rendezvények, javasoljuk, hogy látogatás előtt kérjük tájékozódjon elérhetőségeinken!

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Repülőmúzeum Budapest

Repülőmúzeum Budapest

Értékelések (0)

Kifejezetten ajánlom

(0)

Kifejezetten nem ajánlom

(0)

Nagyon ajánlom

(0)

Nagyon nem ajánlom

(0)

Ajánlom

(0)

Nem ajánlom

(0)

Találatok száma: 0