Budapest - 10. kerület - Kőbánya, Martinovics tér 12. (47.48135 x 19.134312)
A földszinti folyosón régi tűzoltószerek – gólyanyakú fecskendők, gőzfecskendő, lóvontatású benzin motoros fecskendő, targoncafecskendő és a turboreaktív oltógép – fogadja a látogatót.
Az emeletre vezető lépcsőház falán korabeli leírások, metszetek és fényképek mutatják be az emlékezetes magyarországi tűzeseteket. Az emeleti kiállítótermekben időrendben láthatok a különböző történelmi korok tűzoltási eszközei, emléktárgyai, dokumentumai.
Az első terem tablói az ősember kiszolgáltatottságát, az ősnépek babonás tűztiszteletét, a tűzistenek kultuszát, a tűzoltással kapcsolatos első törvényt és dombormű ábrázolást ismertetik. Az ókor legszervezettebb tűzvédelme a Római Birodalomban valósult meg, katonai és önkéntestűzoltó osztagok felállításával építési szabályok bevezetésével, víztárolók, vízvezetékek, tűzfigyelő tornyok építésével.
Hazánkban az egykori Pannónia provincia területéről számos tűzoltó vonatkozású emlék kőfelirat került elő, közülük a leghíresebb az 1930 - ban feltárt aqvincumi polgárvárosi tűzoltó laktanyánál előkerült víziorgona maradvány.
A hangszert - amelynek a működő képes rekonstrukciója került kiállításra - a ráerősített bronz táblácska szövege szerint a parancsnok ajándékozta a tűzoltó testületnek i. sz. 228-ban.
Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje aki római katonaként keresztény hitéért halt mártírhalált. Kultusza a középkorban terjedt el.
Festett, barokk oltárszobrát 1733-ban Balthazar Jais osztrák "képfaragó" készítette
A második terem a középkor tűzvédelmét, a városi polgárság, a céhek, a diákság tűzoltási szerveződését, a tűzi fecskendő feltalálását és fejlődését az első tűzszabályrendeletet mutatja be. Magyarországon már Szent István király törvénybe iktatta a tűzvészek vigyázását.
A középkori városokban tűzfigyelő tornyokat építettek és a bakterek „tűzilármával” riasztottak veszély esetén. A XIV.-XV. Században találták fel a kézi vízipuskát, amelynek használatát, a vízi puskás céhlegényt örökíti meg Szilágyi Margit szobra.
Az 1600-as években elején jelent meg a gólyanyakú fecskendő, az első hatékony tűzoltóeszköz. A korszerű tűzoltási módok alapja 1672-ben Jan Van der Heyden holland festőművész és tűzoltóparancsnok által feltalált nyomótömlő alkalmazásával jött létre.
A nagyobb iskolavárosokban - Debrecen, Sárospatak, Kecskemét, Nagyenyed, Eperjes, Nagyszombati stb. - diáktűzoltóságok jöttek létre. A legismertebb debreceni testület az 1600-as évek elejétől 1880-ig működött.
A harmadik teremben kapott helyet a magyar szervezett tűzoltóságok megalakulásának története. 1835-ben elsőként az Első Aradi Önkéntes Polgári Tűzoltókar, 1866 - ban a Soproni Torna és Tűzoltó Egyesület,1870-ben a Pesti Önkéntes és a hivatásos tűzoltóság szerveződött meg.
A Fővárosi Tűzoltóság és a Magyar Országos Tűzoltó Szövetség létrehozásában elévülhetetlen érdemeket szerzett gróf Széchenyi Ödön ( Széchenyi István kisebbik fia) akit a későbbi Törökországi tevékeny- ségéért a török tűzoltóság is megalapítójának tekinti.A gyáripar fejlődésével szükségessé vált nagyobb üzemeknél gyári tűzoltóságok felállítása. Elsőként 1855-ben a Duna Gőzhajózási Társaság Óbudai Hajógyára, majd 1860-ban a Budai Ganz -gyár alakított tűzoltóságot.
A tűzoltó alakulatok szaktudásukat a tűzoltóversenyeken bizonyították. Az első országos versenyt 1893-ban Szeged önkéntesei nyerték. 1906-ban a milánói nemzetközi versenyen aranyérmes lett a nyíregyházi önkéntesek csapata. A sikeres szereplések díjai, emlék tárgyai a tárolókban láthatók. A magyar tűzoltóság fontos szerepet vállalt a nemzetközi kapcsolatok építésében.
1858 óta létező hazai tűzkárbiztosítás lassan terjedt és csak szűk rétegeket érintett, Feszty Árpád „Kárvallottak” című nagyméretű olajfestménye egy falu leégésének tragédiáját örökíti meg.
A negyedik terem a századforduló tűzoltás technikai eszközeit sorakoztatja fel. 1824-ben Szabó Pál és fiai szereztek szabadalmi védelmet gőzzel működtetett tűzoltófecskendőre. A fővárosi tűzoltók 1872-ben Angliából hozatott gőzfecskendőjének színes metszete és egy századfordulós hazai gyártású gép szemlélteti az első, nem kézzel hajtott fecskendőtípust. Ekkor még a városi tűzoltók leggyakoribb szere a kézi működtetésű előkocsis mozdony fecskendő volt, amelyen vonulását Szilágyi Margit „Riadó” című szoborkompozíciója örökítette meg.
A sűrített levegős légzésvédő készüléket Kőszegi Mártony Károly hadmérnök találta fel 1830-ban. Szobra és készülékének modellje állít emléket a technikatörténet e nagy feltalálójának. A légzésvédelem másik módja a friss levegő biztosítása, amelynél egy külső fújtató által levegővel táplált ú.n. füstsisakot használt a tűzoltó.
Országunkat sem kerülték el a nagy tűzkatasztrófák. 1903-ban a Budapesti Párizsi Nagy áruház leégésekor 13 ember meghalt. Bár korábban a Bécsi Ring színház tűzének több száz áldozata volt, még is a közvéleményt megdöbbentette a rendkívüli tűzeset. Néhány év múlva, 1910. március 27-én történt mindmáig a legtöbb áldozatot követelő hazai tűz. Szatmárököritón a bálteremnek használt dohánypajta kigyulladt és a bent mulatozók közül 337-en életüket vesztették.
Az V. terem a motorizáció időszakát mutatja be. A kézi működtetésű fecskendőket felváltotta a gőzgép, majd a benzinmotoros szivattyúmeghajtás. Hazánkban az első robbanómotorral hajtott fecskendőt, amely még lóvontatású volt, a Köhler tűzoltószer gyár készítette 1901-ben Kassa részére. 1903-ban a fővárosi önkéntesek használtak a világon először gépjárműfecskendőt. A gyorsjárású motorokhoz szükségessé vált a dugattyús szivattyúk cseréje centrifugál szivattyúkra.
Ilyen a 2000 l/perc teljesítményű 1923-ban gyártott „Niagara” szivattyú. A kismotor-fecskendők kisebb települések, üzemek tűzoltási igényeinek megfelelően kisebb teljesítménnyel (200-800 l/perc) készültek és kézzel, vagy targoncával lehetett szállítani.
Szilvay Kornél fővárosi tűzoltó főtiszt több műszaki találmánya közül legjelentősebb a szárazoltógép meg alkotása, amely lehetővé tette a vízkár nélküli tűzoltást.
Ebben a korszakban a tűzjelzés eszközei is sokat fejlődtek, megjelentek a hőérzékkelők, az óraszerkezetes adatrögzítős tűzjelzők és az automatikus beépített oltóberendezések, a spinkler rendszerek.
A VI. teremben a II. világháborút megelőző időszak légoltalmi felkészülésétől a kilencvenes évek szervezeti átalakulásáig követhető a Magyar Tűzvédelem története. 1938-ban kezdődött a tűzoltóság kiképzése és korszerű felszerelése a légoltalmi feladatok ellátásához. A tűzoltók a II. világháború poklában egyedül viselték a hatósági légoltalmi szervezet vezetésével járó terhet és felelősséget, saját életük árán mentettek segítettek. Hatalmas háborús veszteségei ellenére jelentős szerepet vállalt az újjáépítésben a testület. Az 1948-ban létrejött állami tűzoltóságot hazai gyártású felszerelésekkel és fecskendőkkel – Rába, Mávag, Csepel gyártmányok – látták el. A tűzmegelőzési munka – építési és technológiai előírások, ellenőrzések, propaganda jelentősége megnőtt és a mezőgazdaságra is kiterjedt a hatálya.
Az önkéntes tűzoltóság – amely régi, a tűzoltószövetségek vezette szervezeti renddel a háború után megszűnt – az ötvenes években újraszerveződött. N. Kovács Mária „Sugárvezető” szobra mutatja a kor tűzoltóideálját, a rettenthetetlen hőst, aki dolgozó népe védelmében minden veszéllyel szembeszáll. Az 1956-os eseményeiben hivatásukhoz méltóan, életük árán is helyt álltak, mentették az ország értékeit és az életeket.
A következő terem a hatvanas évektől kezdődő egyenletes fejlődést mutatja be. A különböző, egyre korszerűbb védőruhák mellett az olaj és gázkitörések elfojtásában használt felszerelések láthatók. A hatvanas években alakult ki a tűzoltás URH hírközlő rendszere, és ekkor vásárolták a külföldi gyártású különleges szereket is.
A tűz pusztító erejére figyelmeztet néhány megtörtént tűzeset kiállított égésmaradványa, helyszíni fotója. A tűzvédelem történeti fejlődését bemutató kiállítást a jelenleg használt felszerelések, védőruházatok és légzésvédelmi eszközök ismertetésével zárjuk.
Az utolsó teremben egy technikatörténeti tárlat készült „A sugárcsövek és a vízeloltás fejlődéstörténete” címmel. A XVII. Századi gólyanyakú, az egyszerű, a különleges, a napjainkban használt sugárcsövek és az impulzusoltó kialakítását, működését és használatát szemléltet.
Nyitva:
H-Cs: 8:30 -15:30
P: 8:30-13
Sz: 9- 15
Forrás: a múzeum honlapja
2025.01.01 - 2025.12.31
Hétfő
08:30 - 15:30
Kedd
08:30 - 15:30
Szerda
08:30 - 15:30
Csütörtök
08:30 - 15:30
Péntek
08:30 - 13:00
Szombat
09:00 - 15:00
Vasárnap
00:00 - 00:00
Találatok száma: 7
Az ACHAT Prémium Hotel a főváros pesti oldalán található, csak néhány kilométerre Budapest központjától. Szállodánk kiváló elhelyezkedéséből adódóan könnyen megközelíthetőek mind a repülőtér, mind pedig a város legnagyobb sport- és rendezvényközpontjai (HUNGEXPO Vásárközpont, Syma Sport- és Rendezvényközpont, Papp László Budapest Sportaréna és a Puskás Ferenc Stadion). Ideális választás üzleti és szabadidős utazásokhoz.
Az ACHAT Prémium Hotel a főváros pesti oldalán található, csak néhány kilométerre Budapest központjától. Szállodánk kiváló elhelyezkedéséből adódóan könnyen megközelíthetőek mind a repülőtér, mind pedig a város legnagyobb sport- és rendezvényközpontjai (HUNGEXPO Vásárközpont, Syma Sport- és Rendezvényközpont, Papp László Budapest Sportaréna és a Puskás Ferenc Stadion). Ideális választás üzleti és szabadidős utazásokhoz.
Az ACHAT Prémium Hotel a főváros pesti oldalán található, csak néhány kilométerre Budapest központjától. Szállodánk kiváló elhelyezkedéséből adódóan könnyen megközelíthetőek mind a repülőtér, mind pedig a város legnagyobb sport- és rendezvényközpontjai (HUNGEXPO Vásárközpont, Syma Sport- és Rendezvényközpont, Papp László Budapest Sportaréna és a Puskás Ferenc Stadion). Ideális választás üzleti és szabadidős utazásokhoz.
Lehetőségünk adódott Budapest geometriai közepén, zárt, biztonságos kertben kialakítani kényelmes kennelekkel egy kutyapanziót. Nagyon sokan tartanak házi kedvenceket környezetünkben, így gyakran előfordultak olyan élethelyzetek- utazás, munkahelyi elfoglaltság, betegség-, amikor felmerült a kérdés: mi legyen a szeretett házi állattal, ki viselje gondját helyettük? Ezek a felmerülő igények, és a mi állatszeretetünk adták az ötletet családi állat és kutyapanzió megalapításához. A panziónkat a leendő gazdik a hét minden napján nyitvatartási időben meglátogathatják.
Lehetőségünk adódott Budapest geometriai közepén, zárt, biztonságos kertben kialakítani kényelmes kennelekkel egy kutyapanziót. Nagyon sokan tartanak házi kedvenceket környezetünkben, így gyakran előfordultak olyan élethelyzetek- utazás, munkahelyi elfoglaltság, betegség-, amikor felmerült a kérdés: mi legyen a szeretett házi állattal, ki viselje gondját helyettük? Ezek a felmerülő igények, és a mi állatszeretetünk adták az ötletet családi állat és kutyapanzió megalapításához. A panziónkat a leendő gazdik a hét minden napján nyitvatartási időben meglátogathatják.
Lehetőségünk adódott Budapest geometriai közepén, zárt, biztonságos kertben kialakítani kényelmes kennelekkel egy kutyapanziót. Nagyon sokan tartanak házi kedvenceket környezetünkben, így gyakran előfordultak olyan élethelyzetek- utazás, munkahelyi elfoglaltság, betegség-, amikor felmerült a kérdés: mi legyen a szeretett házi állattal, ki viselje gondját helyettük? Ezek a felmerülő igények, és a mi állatszeretetünk adták az ötletet családi állat és kutyapanzió megalapításához. A panziónkat a leendő gazdik a hét minden napján nyitvatartási időben meglátogathatják.
A négycsillagos Expo Congress Hotel 50 méter magasan emelkedik Budapest fölé. A Hungexpo közvetlen szomszédságában található szállodánkból kiváló kilátás nyílik a fővárosra, legfőképpen a legfelső emeleten található Sky Barból, amely minőségi italaival nyújt tökéletes kikapcsolódási lehetőséget a nap végén. Elegáns és kényelmes szobákkal, fitneszteremmel, konferenciatermekkel, valamint éttermünk ízletes magyar és nemzetközi fogásaival várjuk vendégeinket szállodánkban.
Szállásfoglalás
A négycsillagos Expo Congress Hotel 50 méter magasan emelkedik Budapest fölé. A Hungexpo közvetlen szomszédságában található szállodánkból kiváló kilátás nyílik a fővárosra, legfőképpen a legfelső emeleten található Sky Barból, amely minőségi italaival nyújt tökéletes kikapcsolódási lehetőséget a nap végén. Elegáns és kényelmes szobákkal, fitneszteremmel, konferenciatermekkel, valamint éttermünk ízletes magyar és nemzetközi fogásaival várjuk vendégeinket szállodánkban.
Szállásfoglalás
A négycsillagos Expo Congress Hotel 50 méter magasan emelkedik Budapest fölé. A Hungexpo közvetlen szomszédságában található szállodánkból kiváló kilátás nyílik a fővárosra, legfőképpen a legfelső emeleten található Sky Barból, amely minőségi italaival nyújt tökéletes kikapcsolódási lehetőséget a nap végén. Elegáns és kényelmes szobákkal, fitneszteremmel, konferenciatermekkel, valamint éttermünk ízletes magyar és nemzetközi fogásaival várjuk vendégeinket szállodánkban.
Szállásfoglalás
Találatok száma: 7
Az önkiszolgáló étteremben gondoskodunk a finom ízekről és minőségi ételekről. Reggel frissen készített reggelikkel, napközben készétellel és frissensülttel várjuk vendégeinket. Ellentétben a gyorsbüfékkel, nálunk családias hangulatban fogyaszthatja friss ételeinket, amelyek között minden nap megtalálhatók fogyókúrás, illetve vegetáriánus ételek is. Célunk, hogy elfogadható áron minőségi ételeket készítsünk és szolgáljunk fel kedves vendégeinknek.
Az önkiszolgáló étteremben gondoskodunk a finom ízekről és minőségi ételekről. Reggel frissen készített reggelikkel, napközben készétellel és frissensülttel várjuk vendégeinket. Ellentétben a gyorsbüfékkel, nálunk családias hangulatban fogyaszthatja friss ételeinket, amelyek között minden nap megtalálhatók fogyókúrás, illetve vegetáriánus ételek is. Célunk, hogy elfogadható áron minőségi ételeket készítsünk és szolgáljunk fel kedves vendégeinknek.
Az önkiszolgáló étteremben gondoskodunk a finom ízekről és minőségi ételekről. Reggel frissen készített reggelikkel, napközben készétellel és frissensülttel várjuk vendégeinket. Ellentétben a gyorsbüfékkel, nálunk családias hangulatban fogyaszthatja friss ételeinket, amelyek között minden nap megtalálhatók fogyókúrás, illetve vegetáriánus ételek is. Célunk, hogy elfogadható áron minőségi ételeket készítsünk és szolgáljunk fel kedves vendégeinknek.
Találatok száma: 6
A Dreher Söripari Emléktárban megtalálható minden, amit a sörről és a Dreher Sörgyárakról feltétlenül tudni kell. Az országban és nemzetközi szinten is egyedülálló tárlat 1979 óta a gyár és a söripar történetének, eszközeinek állandó kiállítása. A Kőbányai Sörgyár ugyanis 1979-ben, fennállásának 125. évfordulóján nyitotta meg a Söripari Emléktárat, amely a megnyitásának 40 éves jubileuma alkalmából került felújításra. A sörgyár a Dreher Antalról elnevezett út elején egy modern és interaktív sörtörténeti kiállítás várja a látogatókat.
A Dreher Söripari Emléktárban megtalálható minden, amit a sörről és a Dreher Sörgyárakról feltétlenül tudni kell. Az országban és nemzetközi szinten is egyedülálló tárlat 1979 óta a gyár és a söripar történetének, eszközeinek állandó kiállítása. A Kőbányai Sörgyár ugyanis 1979-ben, fennállásának 125. évfordulóján nyitotta meg a Söripari Emléktárat, amely a megnyitásának 40 éves jubileuma alkalmából került felújításra. A sörgyár a Dreher Antalról elnevezett út elején egy modern és interaktív sörtörténeti kiállítás várja a látogatókat.
A Dreher Söripari Emléktárban megtalálható minden, amit a sörről és a Dreher Sörgyárakról feltétlenül tudni kell. Az országban és nemzetközi szinten is egyedülálló tárlat 1979 óta a gyár és a söripar történetének, eszközeinek állandó kiállítása. A Kőbányai Sörgyár ugyanis 1979-ben, fennállásának 125. évfordulóján nyitotta meg a Söripari Emléktárat, amely a megnyitásának 40 éves jubileuma alkalmából került felújításra. A sörgyár a Dreher Antalról elnevezett út elején egy modern és interaktív sörtörténeti kiállítás várja a látogatókat.
Magyarországon már a XIX. Sz. elején több magángyűjteményben bemutattak korabeli tűzoltási eszközöket nagy tűzesetek utáni égésmaradványokat. Az első Tűzoltó Múzeumot az 1900-as évek végén a Budapesti Önkéntes Tűzoltó Testület hozta létre. Hasonló házi múzeumok születtek több vidéki tűzoltóságon és tűzoltószer gyárban. Ezek a gyűjtemények a háborús pusztítás és az azt követő évek túlbuzgó fémgyűjtésének estek áldozatul. A műszaki emlékek védelméről intézkedő 1954. évi IV. törvény alapján megindult gyűjtés és rendszerezés teremtette elő az 1955-ben országos gyűjtőkörrel megalapított Tűzoltó Múzeum anyagát. Az 1957-ben megnyílt, és azóta többször felújított állandó kiállítása a tűzvédelem fejlődését mutatja be az őskortól napjainkig, megismertet a tűz elleni évezredes harccal, a tűzrendészet és tűzoltó eszközök fejlődésével, a korabeli tűzoltók életével, munkájával és kulturális hagyományaival.
Magyarországon már a XIX. Sz. elején több magángyűjteményben bemutattak korabeli tűzoltási eszközöket nagy tűzesetek utáni égésmaradványokat. Az első Tűzoltó Múzeumot az 1900-as évek végén a Budapesti Önkéntes Tűzoltó Testület hozta létre. Hasonló házi múzeumok születtek több vidéki tűzoltóságon és tűzoltószer gyárban. Ezek a gyűjtemények a háborús pusztítás és az azt követő évek túlbuzgó fémgyűjtésének estek áldozatul. A műszaki emlékek védelméről intézkedő 1954. évi IV. törvény alapján megindult gyűjtés és rendszerezés teremtette elő az 1955-ben országos gyűjtőkörrel megalapított Tűzoltó Múzeum anyagát. Az 1957-ben megnyílt, és azóta többször felújított állandó kiállítása a tűzvédelem fejlődését mutatja be az őskortól napjainkig, megismertet a tűz elleni évezredes harccal, a tűzrendészet és tűzoltó eszközök fejlődésével, a korabeli tűzoltók életével, munkájával és kulturális hagyományaival.
Magyarországon már a XIX. Sz. elején több magángyűjteményben bemutattak korabeli tűzoltási eszközöket nagy tűzesetek utáni égésmaradványokat. Az első Tűzoltó Múzeumot az 1900-as évek végén a Budapesti Önkéntes Tűzoltó Testület hozta létre. Hasonló házi múzeumok születtek több vidéki tűzoltóságon és tűzoltószer gyárban. Ezek a gyűjtemények a háborús pusztítás és az azt követő évek túlbuzgó fémgyűjtésének estek áldozatul. A műszaki emlékek védelméről intézkedő 1954. évi IV. törvény alapján megindult gyűjtés és rendszerezés teremtette elő az 1955-ben országos gyűjtőkörrel megalapított Tűzoltó Múzeum anyagát. Az 1957-ben megnyílt, és azóta többször felújított állandó kiállítása a tűzvédelem fejlődését mutatja be az őskortól napjainkig, megismertet a tűz elleni évezredes harccal, a tűzrendészet és tűzoltó eszközök fejlődésével, a korabeli tűzoltók életével, munkájával és kulturális hagyományaival.
Kőbányai Helytörténeti Gyűjtemény. Az állandó kiállítás a kerület felvirágzásának korszakait, az első időszaki tárlat pedig a kőbányai porcelángyártás múltját meséli el a látogatóknak. Az állandó kiállítás a muzeológia hagyományos és modern eszközeit felhasználva mutatja be Kőbánya két aranykorát. Az első kiállítótérben a XIX. század első felének felvirágzásával ismerkedhetnek meg a látogatók. A másik terem pedig a dualizmus idején kezdődött iparosítás eredményeit mutatja be egy-egy emblematikus gyár történetén keresztül. Az előzményeket és a köztes időszakot kisfilmek foglalják össze. A tárlat a második világháborúval zárul.
Kőbányai Helytörténeti Gyűjtemény. Az állandó kiállítás a kerület felvirágzásának korszakait, az első időszaki tárlat pedig a kőbányai porcelángyártás múltját meséli el a látogatóknak. Az állandó kiállítás a muzeológia hagyományos és modern eszközeit felhasználva mutatja be Kőbánya két aranykorát. Az első kiállítótérben a XIX. század első felének felvirágzásával ismerkedhetnek meg a látogatók. A másik terem pedig a dualizmus idején kezdődött iparosítás eredményeit mutatja be egy-egy emblematikus gyár történetén keresztül. Az előzményeket és a köztes időszakot kisfilmek foglalják össze. A tárlat a második világháborúval zárul.
Kőbányai Helytörténeti Gyűjtemény. Az állandó kiállítás a kerület felvirágzásának korszakait, az első időszaki tárlat pedig a kőbányai porcelángyártás múltját meséli el a látogatóknak. Az állandó kiállítás a muzeológia hagyományos és modern eszközeit felhasználva mutatja be Kőbánya két aranykorát. Az első kiállítótérben a XIX. század első felének felvirágzásával ismerkedhetnek meg a látogatók. A másik terem pedig a dualizmus idején kezdődött iparosítás eredményeit mutatja be egy-egy emblematikus gyár történetén keresztül. Az előzményeket és a köztes időszakot kisfilmek foglalják össze. A tárlat a második világháborúval zárul.
Kortárs művészeti galéria a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban. Évente 10 -12 tárlat várja a nagyközönséget. A három teremre osztott, 160 m2-es kiállítótér - 60 méter hosszú falfelülettel, posztamens készlettel, műtárgy-függesztő és -megvilágító rendszerrel - Budapest egyik legnagyobb alapterületű, professzionális felszereltségű képzőművészeti galériája. Teremőrrel és önálló riasztóval védett helyiség.
Kortárs művészeti galéria a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban. Évente 10 -12 tárlat várja a nagyközönséget. A három teremre osztott, 160 m2-es kiállítótér - 60 méter hosszú falfelülettel, posztamens készlettel, műtárgy-függesztő és -megvilágító rendszerrel - Budapest egyik legnagyobb alapterületű, professzionális felszereltségű képzőművészeti galériája. Teremőrrel és önálló riasztóval védett helyiség.
Kortárs művészeti galéria a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban. Évente 10 -12 tárlat várja a nagyközönséget. A három teremre osztott, 160 m2-es kiállítótér - 60 méter hosszú falfelülettel, posztamens készlettel, műtárgy-függesztő és -megvilágító rendszerrel - Budapest egyik legnagyobb alapterületű, professzionális felszereltségű képzőművészeti galériája. Teremőrrel és önálló riasztóval védett helyiség.
Kőbánya talán legismertebb műemléke a Szent László római katolikus plébánia-templom, amely a városközpontban található. Színes mázas cserepei már messziről csalogatják az érdeklődőt. 1894 és 1899 között épült Lechner Ödön tervei alapján eklektikus-szecessziós stílusban. Az épületet már az I. világháború után műemlékké nyilvánították, majd az 1950-es években ezt megvonva, csak műemlék jellegűként tartották számon, azonban 1991-ben a templom visszakapta az országos védettségű műemlék minősítést. A gyönyörű épület eredeti színpompájában fogadja a látogatókat.
Kőbánya talán legismertebb műemléke a Szent László római katolikus plébánia-templom, amely a városközpontban található. Színes mázas cserepei már messziről csalogatják az érdeklődőt. 1894 és 1899 között épült Lechner Ödön tervei alapján eklektikus-szecessziós stílusban. Az épületet már az I. világháború után műemlékké nyilvánították, majd az 1950-es években ezt megvonva, csak műemlék jellegűként tartották számon, azonban 1991-ben a templom visszakapta az országos védettségű műemlék minősítést. A gyönyörű épület eredeti színpompájában fogadja a látogatókat.
Kőbánya talán legismertebb műemléke a Szent László római katolikus plébánia-templom, amely a városközpontban található. Színes mázas cserepei már messziről csalogatják az érdeklődőt. 1894 és 1899 között épült Lechner Ödön tervei alapján eklektikus-szecessziós stílusban. Az épületet már az I. világháború után műemlékké nyilvánították, majd az 1950-es években ezt megvonva, csak műemlék jellegűként tartották számon, azonban 1991-ben a templom visszakapta az országos védettségű műemlék minősítést. A gyönyörű épület eredeti színpompájában fogadja a látogatókat.
Találatok száma: 32
Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ programajánló 2025. A 10. kerületi művelődési központ változatos kulturális programokkal várja a látogatókat egész évben intézményeiben. A színház, gyermekszínház, könnyű és komolyzenei koncertek, szórakoztató műsorok mellett pódiumestek, kiállítások is megrendezésre kerülnek.
Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ programajánló 2025. A 10. kerületi művelődési központ változatos kulturális programokkal várja a látogatókat egész évben intézményeiben. A színház, gyermekszínház, könnyű és komolyzenei koncertek, szórakoztató műsorok mellett pódiumestek, kiállítások is megrendezésre kerülnek.
Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ programajánló 2025. A 10. kerületi művelődési központ változatos kulturális programokkal várja a látogatókat egész évben intézményeiben. A színház, gyermekszínház, könnyű és komolyzenei koncertek, szórakoztató műsorok mellett pódiumestek, kiállítások is megrendezésre kerülnek.
Változatos programok Kőbányán online jegyvásárlási lehetőséggel 2025-ben. A kerület meghatározó kulturális intézménye a Kőrös Kulturális Központ. Tagintézményei egész évben színes programkínálattal várják a közönséget. Koncertek, színházi előadások és Dumaszínház fellépések mellett egyéb programok is megrendezésre kerülnek.
Változatos programok Kőbányán online jegyvásárlási lehetőséggel 2025-ben. A kerület meghatározó kulturális intézménye a Kőrös Kulturális Központ. Tagintézményei egész évben színes programkínálattal várják a közönséget. Koncertek, színházi előadások és Dumaszínház fellépések mellett egyéb programok is megrendezésre kerülnek.
Változatos programok Kőbányán online jegyvásárlási lehetőséggel 2025-ben. A kerület meghatározó kulturális intézménye a Kőrös Kulturális Központ. Tagintézményei egész évben színes programkínálattal várják a közönséget. Koncertek, színházi előadások és Dumaszínház fellépések mellett egyéb programok is megrendezésre kerülnek.
Budapest legkülönlegesebb és egyben a legsokoldalúbb létesítménye a Kincsem Park, ahol számos érdekes program várja a látogatókat. A rendszeres lóversenyek és agárversenyek mellett kísérőrendezvényként népszerűek a food truck gasztronómiai fesztiválok, programok is, amikor kitelepülnek a büfékocsik a legtrendibb street food-okat kínálva.
Budapest legkülönlegesebb és egyben a legsokoldalúbb létesítménye a Kincsem Park, ahol számos érdekes program várja a látogatókat. A rendszeres lóversenyek és agárversenyek mellett kísérőrendezvényként népszerűek a food truck gasztronómiai fesztiválok, programok is, amikor kitelepülnek a büfékocsik a legtrendibb street food-okat kínálva.
Budapest legkülönlegesebb és egyben a legsokoldalúbb létesítménye a Kincsem Park, ahol számos érdekes program várja a látogatókat. A rendszeres lóversenyek és agárversenyek mellett kísérőrendezvényként népszerűek a food truck gasztronómiai fesztiválok, programok is, amikor kitelepülnek a büfékocsik a legtrendibb street food-okat kínálva.
2025. április 28-30. között rendezik meg Szakma Sztár Fesztivált. Az évente megrendezésre kerülő esemény kiemelt célja, hogy felhívja a figyelmet a szakmunkás képzés fontosságára és vonzóvá tegye a fiatalok számára a szakmunkás pályát. A rendezvényre minden évben több ezer látogató érkezik, köztük diákok, tanárok, szülők és szakmai érdeklődők. A fesztivál helyszíne a budapesti Hungexpo, ahol kiterjedt kiállítótér és gyakorlati bemutatók is várják az érdeklődőket.
2025. április 28-30. között rendezik meg Szakma Sztár Fesztivált. Az évente megrendezésre kerülő esemény kiemelt célja, hogy felhívja a figyelmet a szakmunkás képzés fontosságára és vonzóvá tegye a fiatalok számára a szakmunkás pályát. A rendezvényre minden évben több ezer látogató érkezik, köztük diákok, tanárok, szülők és szakmai érdeklődők. A fesztivál helyszíne a budapesti Hungexpo, ahol kiterjedt kiállítótér és gyakorlati bemutatók is várják az érdeklődőket.
2025. április 28-30. között rendezik meg Szakma Sztár Fesztivált. Az évente megrendezésre kerülő esemény kiemelt célja, hogy felhívja a figyelmet a szakmunkás képzés fontosságára és vonzóvá tegye a fiatalok számára a szakmunkás pályát. A rendezvényre minden évben több ezer látogató érkezik, köztük diákok, tanárok, szülők és szakmai érdeklődők. A fesztivál helyszíne a budapesti Hungexpo, ahol kiterjedt kiállítótér és gyakorlati bemutatók is várják az érdeklődőket.
Találatok száma: 4
A temetősétákkal lehetőség nyílik csoportoknak, hogy megismerjék az itt nyugvó ismert emberek sírhelyeit. A köztemetőből már 1903-ban elkülönítettek két parcellát katonai temető céljára. 1914-től, az I. világháború idején nem csak magyar hősi halottakat temettek ide, hanem a szövetséges központi hatalmak elesett katonáit, valamint az antant országokból származó, hazánkban elhunyt hadifoglyokat is. 42 nemzet fiai nyugodtak a rákoskeresztúri hősi temetőben.
A temetősétákkal lehetőség nyílik csoportoknak, hogy megismerjék az itt nyugvó ismert emberek sírhelyeit. A köztemetőből már 1903-ban elkülönítettek két parcellát katonai temető céljára. 1914-től, az I. világháború idején nem csak magyar hősi halottakat temettek ide, hanem a szövetséges központi hatalmak elesett katonáit, valamint az antant országokból származó, hazánkban elhunyt hadifoglyokat is. 42 nemzet fiai nyugodtak a rákoskeresztúri hősi temetőben.
A temetősétákkal lehetőség nyílik csoportoknak, hogy megismerjék az itt nyugvó ismert emberek sírhelyeit. A köztemetőből már 1903-ban elkülönítettek két parcellát katonai temető céljára. 1914-től, az I. világháború idején nem csak magyar hősi halottakat temettek ide, hanem a szövetséges központi hatalmak elesett katonáit, valamint az antant országokból származó, hazánkban elhunyt hadifoglyokat is. 42 nemzet fiai nyugodtak a rákoskeresztúri hősi temetőben.
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!
Megosztás
Kapcsolódó témák:
Katasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest
Értékelések (0)
Kifejezetten ajánlom
(0)
Kifejezetten nem ajánlom
(0)
Nagyon ajánlom
(0)
Nagyon nem ajánlom
(0)
Ajánlom
(0)
Nem ajánlom
(0)
Találatok száma: 0
Országos eseménynaptár