Kőfeszt programok 2024. Események, rendezvények a Káli-medencében
A Káli-medence szívében rendezik meg a Kőfeszt programjait. A Kőfesztnek ugyanúgy részei a könnyű-, komoly- és népzenei koncertek, mint a képzőművészeti kiállítások, irodalmi estek, kerekasztal-beszélgetések, kézműves-foglalkozások, gyerekelőadások és az éjszakába nyúló táncházak. A Kőfeszt szervezésében 2024 Pünkösdjén újra lesz KŐFESZT - A SZABAD TÁNCHÁZ, a Káli-medencében! Ének- és tánctanulás a legjobbaktól, örömzene, örömtánc folkmozik, koncertek, táncház - 4 nap-4 éjjel.
Kőfeszt - A Szabad táncház
2024. május 17-20.
Hagyományőrzés, tisztelgés, örömzene, örömtánc. Itt felcsendül a kalotaszegi, széki, szatmári, mezőségi, gyimesi, vajdaszentiványi, felcsíki és szászcsávási muzsika, a legjobb tánctanárok vezetésével lehet elsajátítani a tánclépéseket, hogy a legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki részese lehessen a zenének és a táncnak, kézműveskedésnek.
Programok
2024.05.17. (péntek)
Kővágóörs
21:30-22:00
SÁRA FERENC, ÉRI PÉTER ÉS TONI RUDI EMLÉKEZETE - Búcsúzó kisfilm és emlékezések
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
22:30-23:00
Üdv a Pajtában! A TITITÁ TÁNCMŰHELY KALOTASZEGI ÖRÖMTÁNCA - Kísér Pál István Szalonna és a Veszélyes banda
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
23:00-
SZABAD A TÁNCHÁZ! - Házigazda: Kádár Ignác
Zenél a Bajkó, Koncz Gergő, Magyarpalatkai banda, Pál István "Szalonna", Üsztürü
Házigazda: Kádár Ignác
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
Révfülöp
18:00-18:30
Köszöntő muzsika - Pál István "Szalonna" és a Bajkó zenekar
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
18:30-19:00
Húzzad rá! - Koncz Gergő és a Magyarpalatkai banda
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
Kékkút
18:30-19:30
Vacsorához népzene - Üsztürü - Kádár Ignác és Nagypál Anett
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
Salföld
19:15
MEGNYITÓ – III. KŐFESZT – A SZABAD TÁNCHÁZ
Helyszín: Káli Fecske
19:30
FORDULJ, KEDVES LOVAM
VÁLOGATÁS KALLÓS ZOLTÁN GYŰJTÉSEIBŐL - A Göncöl zenekar, Enyedi Ágnes, Mezei Balázs és a DUNA MŰVÉSZEGYÜTTES estje
2024.05.18. (szombat)
Kővágóörs
10:00-12:00
VAJDASZENTIVÁNYI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS - Naszály, Szalonna banda, Hajdú Flórián és Sosovicza Fanni
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
10:00-18:00
KÉZMŰVES-FOGLALKOZÁS
Cseh-Klimaj Éva - kosárfonás, játékkészítés
Kunglerné Oláh Edit - gyöngyözés, népviseletes baba/báb készítés
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
12:30-13:00
Jó ebédhez szól a Bajkó zenekar
Helyszín: Kővágóörs, Káli Vendéglő, Jókai utca 48.
13:30-14:00
ZÖLDÁGJÁRÁS - Badacsony-Tördemic Táncegyüttes
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
14:00-16:00
KŐFESZT FOLKKLUB - GYIMESI táncok és dalok - Navratil Andrea, Gombai Tamás, Gera Attila, Szabó Csaba
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
17:00-18:30
KALOTASZEGI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS:
Veszélyes banda (Méra), Farkas Zoltán "Batyu", Tóth Ildikó "Fecske"
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
18:30-19:00
Folkkvíz Záhonyi Andrással
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
18:30-19:00
Vacsorához az Üsztürü muzsikál
Helyszín: Kővágóörs, Káli Vendéglő, Jókai utca 48.
22:00-
SZABAD A TÁNCHÁZ! - Házigazda: Kádár Ignác
Zenél a Naszály, Szalonna és bandája, Bajkó, Üsztürü
Tanít: Berecz István, Kovács Norbert „Cimbi”, Hajdú Flórián
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
Kékkút
11:00-13:00
SZÉKI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS
Gombai Tamás és barátai, Novák Panna és Nagy Márton, Sőregi Anna, Fábián Éva
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
11:00-17:00
KÉZMŰVES-FOGLALKOZÁS
Pintér Viktória (rongybaba, fonás, karkötőkészítés)
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
13:00-14:00
Jó ebédhez muzsikál Pál István "Szalonna" és bandája
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
14:00-14:30
Jó ebédhez Veszélyes Banda (Méra)
Helyszín: Kőkút kert vendéglő (asztalfoglalás szükséges)
15:30-16:30
Uzsunnához Kalotaszeg - Bajkó zenekar, Farkas Zoltán "Batyu" és Tóth Ildikó "Fecske"
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
Köveskál
10:00-12:00
MEZŐSÉGI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS
Palatkai banda, Koncz Gergő, Kádár Ignác és Nagypál Anett
Kézművesfoglalkozás: Vencelné Danyi Judit (nemezelés)
Helyszín: Köveskál, Iskola udvar, Iskola utca 6.
14:00-16:00
VAJDASZENTIVÁNYI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS
Naszály, Pál Eszter, Hajdú Flórián, Sosovicza Fanni
Kézművesfoglalkozás: Vencelné Danyi Judit (nemezelés)
Helyszín: Köveskál, Iskola udvar, Iskola utca 6.
Révfülöp
12:00-13:00
Pünkösdköszöntés
Badacsony-Tördemic Táncegyüttes - kísér az Üsztürü zenekar
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
13:00-13:30
Muzsikál a Magyarpalatkai banda
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
14:00-18:00
KÉZMŰVES-FOGLALKOZÁS
Illés Anna (vesszőszappantartó, gyöngyfűzés)
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
19:30-20:30
Muzsikál az Üsztürü
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
Salföld
20:00
A MAGYAR ZENE HÁZA BEMUTATJA:
ERDŐFŰ EST - MARTIN GYÖRGY EMLÉKEZETE – FILMVETÍTÉS ÉS TÁNCHÁZ az ERDŐFŰVEL
Helyszín: Káli Fecske
2024.05.19. (vasárnap)
Kővágóörs
11:30
Pünkösdvasárnapi mise – Korpás Éva, Hideg Anna néni
Helyszín: Kővágóörs, Római Katolikus Templom
10:00-18:00
KÉZMŰVES-FOGLALKOZÁS
Pintér Viktória (rongybaba, karkötő, fonás)
Vencelné Danyi Judit (nemezelés)
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
10:00-11:00
GYIMESI TÁNCTANÍTÁS ÉS MUZSIKA - Gombai Tamás, Gera Attila, Hajdú Flórián, Sosovicza Fanni
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
11:00-12:00
SZÁSZCSÁVÁSI CIGÁNY TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS - Üsztürü, Szászcsávási banda, Nyitrai Marianna, Kovács Norbert „Cimbi”, Gaschler Beáta
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
12:00-12:30
Jó ebédhez muzsikál a Veszélyes banda
Helyszín: Kővágóörs, Káli Vendéglő, Jókai utca 48.
13:00-14:00
SZABAD MUZSIKA, ÖRÖMZENE - Pál István "Szalonna" és bandája
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
13:30-14:00
Desszert mellé a Bajkó zenekar
Helyszín: Kővágóörs, Káli Vendéglő, Jókai utca 48.
14:30-15:00
Muzsikál a Naszály zenekar
Helyszín: Kővágóörs, Káli Vendéglő, Jókai utca 48.
14:30-15:30
PIRIPOTTY MESEKONCERT - KORPÁS ÉVA ÉS ZENEKARA
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
15:30-16:00
Folkkvíz Záhonyi Andrással
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
22:00-
SZABAD A TÁNCHÁZ! - Házigazda: Kádár Ignác
Zenélnek a Palatkaiak, Veszélyes banda (Méra), Szászcsávásiak, Bajkó, Naszály
Tanít: Kovács Norbert "Cimbi", Hajdú Flórián, Berecz István
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
Kékkút
11:30-20:00
KÉZMŰVES-FOGLALKOZÁS
Cseh-Klimaj Éva (kosárfonás, játékkészítés)
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
12:00-14:00
MEZŐSÉGI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS
Magyarpalatkai banda, Koncz Gergő, Berecz István és Szabó Kincső
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
13:00-13:40
Hideg Anna néni (Ördöngösfüzes) mesél és énekel
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
14:00-15:00
Muzsikál a Szászcsávási banda
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
15:00-15:30
Muzsikál a Magyarpalatkai banda
Táncol: Kádár Ignác és Nagypál Anett
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
18:00-21:00
VACSORATÁJT SZÁSZCSÁVÁSI ŐRÜLET! - A SZÁSZCSÁVÁSI BANDA és az ÜSZTÜRÜ koncertje és SZÁSZCSÁVÁSI CIGÁNYZENE ÉS CIGÁNYTÁNC bemutató és tanítás
Zenél a Szászcsávási banda, táncol Kovács Norbert „Cimbi” és Gaschler Beáta
Helyszín: Kőkút kert vendéglő (ASZTALFOGLALÁSSAL!)
Köveskál
16:00-17:30
KALOTASZEGI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS
Veszélyes banda (Méra), Magyarosi András és Magyarosi Zsolt (Méra), Nyitrai Marianna, Bajkó, Farkas Zoltán „Batyu”, Tóth Ildikó „Fecske”
Kézműves-foglalkozás: Illés Anna - gyöngyfűzés
Helyszín: Köveskál, Iskola udvar, Iskola utca 6.
Révfülöp
12:30-13:00
Tóparti nótázás - Hideg Anna (Ördöngösfüzes)
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
14:00-18:00
KÉZMŰVES-FOGLALKOZÁS
Kunglerné Oláh Edit (bőrtárgyak és borosdugókból készített figurák)
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
18:00-19:00
Muzsikál a Veszélyes banda (Méra)
Helyszín: Révfülöp, Tat Kávézó, Halász utca móló
2024.05.20. (hétfő)
Kővágóörs
10:00-18:00
KÉZMŰVESFOGLALKOZÁS
Cseh-Klimaj Éva - kosárfonás
Kunglerné Oláh Edit - nemezelés, népviseletes baba és báb készítés
Vencelné Danyi Judit - nemezelés és egyebek
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
10:00-11:00
VAJDASZENTIVÁNYI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS
Üsztürü, Hajdú Flórián, Sosovicza Fanni
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
11:00-12:00
SZÁSZCSÁVÁSI CIGÁNY TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS - Üsztürü, Szászcsávási banda, Kovács Norbert „Cimbi”, Gaschler Beáta, Nyitrai Marianna
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
12:00-13:00
Muzsikál az Üsztürü és a Szászcsávási banda
Helyszín: Kővágóörs, Káli Vendéglő, Jókai utca 48.
14:00-15:00
Muzsikál a Bajkó zenekar
Helyszín: Kővágóörs, Káli Vendéglő, Jókai utca 48.
15:00-16:30
KALOTASZEGI ÖRÖMTÁNC
Veszélyes banda (Méra), Magyarosi András és Magyarosi Zsolt (Méra), Nyitrai Marianna, Naszály, Bajkó, Farkas Zoltán "Batyu", Tóth Ildikó "Fecske"
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
16:30-18:00
MEZŐSÉGI ÖRÖMTÁNC
Palatkai banda, Koncz Gergő, Hideg Anna (Ördöngösfüzes), Berecz István és Szabó Kincső, Kádár Ignác és Nagypál Anett
Helyszín: Kővágóörs, Botond Pajta, Jókai utca 55.
Kékkút
13:00-14:00
Jó ebédhez muzsikál a Naszály
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
14:00-15:00
Jó ebédhez muzsikál az Üsztürü
Helyszín: Kőkút kert vendéglő
Révfülöp
12:30-13:30
Muzsikál a Bajkó zenekar
Helyszín: Tat Kávézó, Halász utca móló
13:00-15:00
KŐFESZT FOLKKLUB EXTRA - MEZŐSÉGI TÁNC- ÉS DALTANÍTÁS Palatkai banda, Koncz Gergő, Hideg Anna (Ördöngösfüzes), Navratil Andrea, Berecz István, Szabó Kincső, Kádár Ignác, Nagypál Anett
Kézműves-foglalkozás: Kunglerné Oláh Edit - nemezelés
Helyszín: Szabadtéri színpad, Halász utca
13:30-14:30
Muzsikál a Szászcsávási banda
Helyszín: Tat Kávézó, Halász utca móló
2024.07.31. - 2024.08.04. |
Kőfeszt - A nyugalom fesztiválja
|
További ajánlataink
2024.06.08. |
Káli-medence programok 2024
Két keréken a Káli-medence Nyugati részén - E-bike élménytúra a Balaton-felvidéken |
2024.06.08. - 2024.07.21. |
A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!