A műköröm készítése annyit jelent, hogy a saját körmödre felhelyeznek valamilyen mesterséges anyagot, amivel megtoldják a hosszát, így anélkül is szép hosszú körmeid lehetnek, hogy hónapokig kellene növesztened.
Régebben még a körmösök is gyakran alkalmazták a műanyag “toldást”, azaz a tipet, ez viszont mára elavult technikának számít, ugyanis roncsolja a körmöt, ráadásul nem is tartós. Napjainkban sokkal népszerűbb a porcelán vagy az épített zselés köröm.
Itt szintén megnöveljük a köröm hosszát, viszont a zselé jól formázható és tartós. A köröm építése során az előkészítést követően a szakember felragasztja a sablont, majd felrakja az építőzselét és UV-lámpa alatt megkötteti. Általában több réteg zselét is felvisznek, hogy a köröm valóban tartós és kellően erős legyen.
Az utolsó réteg építőzselé megkötése után eltávolítják a sablont, majd jöhet a köröm formára igazítása, díszítése, fixálása, végül a körmöt körülvevő bőr ápolóolajjal való kezelése következik.
A műköröm előnye, hogy azok számára is elérhetővé teszi a hosszú körmöket, akik nem tudják megnöveszteni a saját körmeiket, ráadásul a zselés réteg védi őket a káros, külső hatásoktól. A kész manikűr pedig akár 4-5 hétig is szép marad.
A hagyományos körömlakkok legnagyobb hátránya, hogy 2-3 nap után már elkezdenek lepattogni, így igen gyakran újra kell festeni őket, ha mindig szép körmökkel szeretnél mutatkozni. A manapság egyre népszerűbb géllakkok viszont sokkal tartósabb hatást is biztosítanak.
Rengeteg színben elérhetőek, például a Silcare - Műköröm Webáruházban is géllakkok garmadája várja a professzionális, illetve az otthoni felhasználókat is.
Manapság a szakemberek előszeretettel alkalmazzák, és a vendégek is nagyon szeretik. A géllakozás során a természetes körömre kerül a lakk, tehát nem történik építés, nem hosszabítják meg a körmöket. Ugyanúgy UV-lámpa alatt tud csak megkötni, mint az építőzselé.
Az egyszínű változatok mellett egy ügyes körmös szinte bármilyen mintát vagy díszítést el tud készíteni, így igazán egyedi megjelenésű körmeid lehetnek.
A géllakk tehát mondhatni a hagyományos körömlakkok továbbfejlesztett változata, amely tartósabb, és védi a körmöket a sérülésektől, a beszakadástól, mindemellett természetes hatású. Az elkészítése ráadásul idő- és költséghatékonyabb, mint az épített körömé.
Mindkét technika igen népszerű, és számos előnnyel jár, így tulajdonképpen bármelyiket kipróbálhatod. Beszéld meg elképezeléseidet a körmösöddel, aki segít majd a döntésben!
Megosztás