Amikor házicipőre, otthon használatos lábbelire gondolunk, elsősorban a papucs jut mindenki eszébe. Ez valóban nagyon praktikus lábravaló, azonban a mamusz is legalább ennyire hasznos. Ezt a prémes, puha kis cipőt imádják a gyerekek, hiszen nagyon kényelmes, és jól tudnak benne mozogni.
A mamusz vásárlása esetében nem kell azon aggódnunk, jó lesz-e a gyerkőcre, hiszen a textília könnyen nyúlik. Inkább a megfelelő forma kiválasztására ügyeljünk: a Ruhafalva gyerekcipő kínálatában sokféle állatos mamusz, zoknicipő kapható, kislányokra és kisfiúkra is lehet találni megfelelőt.
A mamuszra pedig feltétlenül szükség van: ősszel és télen mindenképp, mivel a hideg okozta felfázástól védenek. Tavasszal, nyáron is hasznosak bent a lakásban, egy igazán jó mamusznak mindig van szerepe a hétköznapokban! Vicces kinézetükkel felvidítják a gyerekeket, játékosságra sarkallnak.
Ennek a házicipőnek is több fajtája létezik azonban. Vannak magasabb szárúak, amelyek olyanok, mint egy kis csizma. És vannak papucsszerűek is, melyek a puhaságuk miatt népszerűek.
A felnőttek inkább a praktikumot nézik, amikor mamuszt választanak, de a gyerekcipőknél a kinézet is nagyon fontos. Nem is csoda, hogy olyan nagy kedvenc a kicsik körében az állatos mamusz!
Az állatkákat minden gyerek szereti, kifestőkben, mesekönyvekben, ruházatokon, használati tárgyakon is megjelennek a legkedveltebb figurák: a cica, a kutya, az egérke, a nyuszi.
Nos, a mamusz sem lehet kivétel! Kislányoknak világosabb színű, lehetőleg cicás vagy nyuszis mamusz, kisfiúknak sötétebb színű a jó. Nagy kedvenc náluk a dinós vagy a kutyás.
Állatos mamuszból tehát mindenképp érdemes beszerezni egyet a kis lurkók számára. Ez a puha, bolyhos, selymes cipőcske ugyanis nemcsak azért kedves számukra, mert jól melegít, hanem mert érzelmileg is tudnak hozzá kötődni.
Egyszer végeztek egy kísérletet, ahol kismajmokat két csoportra osztottak: egyikük ketrecébe csak egy drótból összeeszkábált alak került, akire ráfüggesztették az ételt. Ide csak akkor mentek a majmok, ha éhesek voltak, de nap többi részében nem voltak a bábu közelében. A másik csoportnál sem volt jelen igazi anya, de ott textilekkel borították be a drótfigurát. A kísérletezők megfigyelték, hogy a kismajmok egész nap a “szőranyán” lógtak: ugyanis a puhaság, a melegség adott nekik biztonságot.
Ugyanígy a kisgyermekek is ösztönösen érzik, hogy a lágy, selymes, meleg, puha, bolyhos textilek mennyire jók, védelmeznek, megnyugtatóan hatnak. Lelki szempontból is fontos tehát, hogy állatos mamuszt adjunk a gyerekekre néha: játszáskor, lefekvéshez készülődvén vagy ébredés után.
Megosztás
Kapcsolódó témák: