Ha szívesen töltjük szabadidőnket a lakásban, nem szeretünk otthonról kimozdulni, akkor még lényegesebb mindent megtenni a maximális komfort érdekében. Ha jólesik az otthoni tévézés hétvégén, egy jó kis lazulás a párunkkal vagy a családdal, esetleg szívesebben főzünk valami finomat, minthogy étteremben ennénk, akkor a lakás központi szerepet tölt be az életünkben.
A redőny is hozzátartozik a komfortos életterünkhöz, úgyhogy ennek megfelelően kell számolni vele. Ma ez az egyik legnépszerűbb árnyékoló a piacon, legyen szó műanyag vagy alumínium típusról. Mi a különbség a két anyag között? Milyen redőnyt válasszunk? A továbbiakban erről lesz szó.
A Topredőnynél kapható műanyag redőnyök is kiváló minőségűek, megbízhatóak és kimondottan esztétikusak, nem csak az alumínium változatok. A funkcionalitásuk gyakorlatilag ugyanaz, annyi különbséggel, hogy ez utóbbi masszívabb és strapabíróbb kivitel.
Nem szabad azt gondolni, hogy a műanyag redőny silány és gyenge, hiszen ennek alapanyaga és alkatrészei is tartósak és hosszú élettartamot biztosítanak. Mindössze arról van szó, hogy az alumínium stabilabb, ha szélsőséges időjárással kerül szembe.
Ez annyit jelent röviden, hogy a jégesőnek és erősebb szélnek is képes ellenállni, ellentétben a műanyaggal. Azt inkább érdemes ilyen extrém időjárás esetén visszahúzni a tokba, mivel könnyebben megsérülhet.
Mindkét redőnytípus alkalmas a szigetelésre is, de az alumínium egy kicsit fokozottabban. A modern ablakok ma már egészen jó tulajdonságokkal rendelkeznek hőszigetelési szempontból, viszont szeles vagy fagyos időszakokban ezek mellett is érezhetjük, hogy hűvösebb van a lakásban is, nem csak odakint. Nem is beszélve a régi és rosszabb minőségű nyílászárókról.
Az üvegfelület mindkét esetben lehűlést produkál, ami csökkenti a benti hőmérsékletet is. Ha lehúzva tartjuk a redőny palástját, egy extra légréteg jön létre az ablak és az árnyékoló között. Ennek segítségével az úgynevezett hőhíd csekélyebbé válik, így spórolhatunk a rezsiköltségen is.
A lakásnak nyáron is szüksége van szigetelésre, amikor a forró levegő áramlik be a helyiségekbe a nyílászárókon keresztül. A redőny leengedésével távol lehet tartani a kánikulában a napsugarakat a helyiségeinktől, kiküszöbölve azok melegítő hatását.
Egyrészt elviselhetőbb lesz a belső hőmérséklet, másrészt a klímaberendezés használatát is csökkenteni lehet, ezáltal szintén a költségünk lesz kevesebb. Ha szükség is van rá, akkor sem folyamatosan, úgyhogy ezen is pénzt spórolhatunk. A Topredőny termékeinek segítségével okosan ki tudjuk használni a redőny által nyújtott hőszigetelés hatásait.
Megosztás