Az esti fürdőzés egy igazán remek családi élmény lehet a kicsinek és a szülőknek is, egy bensőséges kapcsolódást nyújthat, valódi rituálé, együtt töltött minőségi idő. Vannak azonban olyan bakik, amelyeket nem szerencsés elkövetni. Cikkünkben összeszedtük, mire érdemes figyelni.
A Zsumi Gyerekjáték és Bababolt tusfürdő kínálatából kiválaszthatjuk a legszimpatikusabb termékeket, amelyekkel egy élmény lesz a fürdés a kicsinek. Egy babakádra is szükség lesz, hiszen a fürdőszobai még túl nagy lenne gyermekünknek. Eleinte tehetünk bele egy szivacsot, ami még kényelmesebbé és biztonságosabbá teszi a baba számára a fürdőzést. A vízhőmérő segít abban, hogy pontosan ismerjük a víz hőmérsékletét, az ne legyen se túl meleg, se túl hideg a kicsi számára.
Egyik sem jó ötlet, próbáljuk meg úgy időzíteni, hogy ne közvetlenül evés után fürdessünk, de ne is legyen még túlságosan éhes a gyermek. Legyen még egy étkezés a fürdőzés után is.
Eleinte elegendő pár percet a kádban töltenie a kicsinek, nem kell sokáig fürdőznie, attól kiszáradhat az érzékeny bőre.
Mindegy, hol fürdeted a babát, de ne legyen bekapcsolva a klíma, ne legyen huzat, viszont nem is kell túlfűteni a helyiséget, 26-27 Celsius-fok az optimális. Ha átvisszük másik helyiségbe öltöztetni, arra figyeljünk, hogy ne legyen nagy hőmérséklet-ingadozás. Az első hetekben érdemes a szobában mosdatni, hogy ne fázzon meg a fürdőszobától a gyerekszobáig.
Mindig meg kell győződni arról, hogy a víz ne legyen se meleg, se hideg a picinek, vízhőmérővel a legegyszerűbb. 36-37 Celsius-fok az ideális a kisbabák esetén.
Ha még nem esett le a köldökcsonk, akkor csak kevés vizet engedjünk a kádba, hogy ne érje a csonkot. Áztatni semmiképp sem szabad, de ha mégis vizes lenne, gyengéden töröljük át egy textilpelenkával. Az 5-8 cm-es víz bőven elegendő még a legkisebbeknél.
A hajmosást a mosdatás végére célszerű beiktatni, addig sem ázik a kicsi fejbőre a samponos vízben, és nem is fog megfázni.
Sokszor a hajlatokban bújnak meg az elvetemült szöszök, piszkok, anyatej-, tápszermaradványok. Mindig mossuk meg a fülek mögött, a térd- és könyökhajlatban, a lábujjak közötti részt, a hónaljat és a nyakat is.
A legfontosabb, hogy soha ne hagyjuk egyedül a babát egy pillanatra se a kádban! A picik egészen kicsi vízben is meg tudnak fulladni, illetve a picit nagyobbak akár a csapot is meg tudják nyitni, amivel leforrázhatják magukat. Ezért különösen fontos, hogy végig mellettük maradjunk.
Megosztás