A hagyományos fűtési rendszerek a fosszilis fűtőanyagok elégetése révén termelik a hőt, és ennek során az égéstermékek füst formájában távoznak a kürtőn át. Amennyiben eltömődik a felgyülemlett anyagoktól, számos problémát okozhat. Jobb megelőzni, hiszen akár életet is menthetünk vele.
A MesterekFutára által kínált Leier kémények és kéményrendszerek kandallóhoz, cserépkályhához, fatüzelés mellé, faelgázosító kazánokhoz, pellet tüzelésű berendezésekhez, illetve kondenzációs gázkazánokhoz alkalmazhatók, magas minőséget képviselnek, több évtizeden át is biztonságosan működtethetők.
Cikkünkből megtudhatod, miért van szükség a rendszeres kéményellenőrzésre és -tisztításra, illetve honnan tudhatod, ha karbantartásra van szükség, és miért ne mulaszd el.
Az új építésű családi házak energiaigényére szigorú követelmények vonatkoznak, ami, illetve az egyre dráguló energia arra készteti a háztartásokat, hogy korszerű fűtési rendszereket alkalmazzanak. A legnagyobb hatékonyságot a megújuló energiákkal üzemelő rendszerek biztosítják, így ha ezek valamelyikét választjuk, hosszú távon nagy megtakarítást érhetünk el. Ezek beruházási költsége jóval magasabb lehet, mint a hagyományos rendszereké, így ma még azok az elterjedtebbek, illetve a kandallót is sokan választják kiegészítő fűtésként.
A fatüzelésű kályhák, gázkazánok égéstermékei a kéményen keresztül távoznak, ezért azok szakszerű és rendszeres karbantartása elengedhetetlen, életet menthet.
Az ún. gravitációs kémények működési elve azon alapszik, hogy a meleg levegő könnyebb, mint a hideg, ezért felfelé száll. A nyomáskülönbség vezeti ki a füstgázokat a kéményből, ehhez megfelelő huzatra van szükség, ami a füstgáz sűrűségének és hőmérsékletének, továbbá a kürtő magasságának, keresztmetszetének és átmérőjének a függvénye. A huzat mértéke a a fűtőberendezéstől függ, ezt figyelembe kell venni a kémény építése, a kéményrendszer kiválasztása során.
A kéményben lerakódó füstgázok és korom gyengíti a huzatot, szűkítheti a keresztmetszetet, ennek következtében a füst visszafordul, a tűz kialudhat, vagy rosszabb esetben a lakótérbe kerül, és akár szén-monoxid mérgezést, halált okozhat. De a lerakódott korom lángra is kaphat, tüzet okozhat.
A kémény rendszeres ellenőriztetésével elkerülhetjük a nagyobb bajokat. Tisztítása házilag nem tanácsos, mivel balesetveszélyes, a legjobb, ha kéményseprő szakembert bízunk meg vele, aki megfelelő gyakorlat és eszközök birtokában el tudja végezni a feladatot. A tisztítás speciális kefékkel történik, szükség esetén a lerakódások belobbantásával.
Ha hosszú évtizedeken keresztül működő biztonságos kéményt szeretnél, válaszd a Leier termékeket!
Megosztás