Turizmus Program

Balatoni Húsvéti Nyuladalom

Jacuzzis szállás

Budapesti Húsvéti Sokadalom

A titkok hercege

TOP 100 úticél

Húsvét

Trópusi esőerdő hangulat minden nap a Tropicariumban

Kiemelt ajánlat

2025.01.01 (szerda) - 2025.12.31 (szerda)

Trópusi eső várja minden nap 15 percenként a látogatókat a Tropicariumban. Az esőerdei hangulat nem lenne teljes a 15 percenként érkező vihar nélkül, melyet természetesen villámlás, mennydörgés és szakadó eső kísér. A szabadon élő madarainkat mindez nem zavarja, mivel gondtalanul és vidáman fürdőznek a záporban is. A Tropicariumban bekukkanthatsz az esőerdőbe és annak állatvilágába. Megnézheted a kis majmokat, aligátort, kígyókat, békákat és persze a nagy cápákat is.
Trópusi esőerdő hangulat minden nap a Tropicariumban

Kapcsolat, elérhetőség

A gazdag növényzetű esőerdőnkben hajt a bambusz és a plafonig érnek a különböző fikusz fajok. A fő látványosság azonban a 2, hangtalanul úszó, 200 kg-os mississippi aligátor. Hatalmas medencéjükben koi pontyok, pakuk, harcsák, és sügerek élnek, melyekre időnként vadásznak is a „főbérlők”.

A Tropicarium - a "cápás állatkert", a világ minden tájáról érkező állatok hadával várja látogatóit az év minden napján. Az állatkert lakói között egyaránt megtalálhatók a lusta aligátorok, egzotikus hüllők, kétéltűek, apró majmocskák, szabadon repkedő madarak, és több ezer színes halfaj képviselője, no meg a tengerek „nehézfiúinak” számító cápák is. A rájasimogató medencében minden látogató megsimogathatja és a gondozók segítségével akár meg is etetheti a tengerek eme fenséges élőlényeit.

A cápaakvárium alatt húzódó 12 méteres látványfolyosónak köszönhetően látogatóink karnyújtásnyira csodálhatják meg a tigris-, és barna cápákat. Csütörtökönként 15 órakor kezdődik a látványos cápaetetés, melynek során a búvárok kézből etetik a ragadozókat. Az esőerdő részen, az aligátorok felett negyedóránként elered a trópusi eső.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Trópusi esőerdő hangulat minden nap a Tropicariumban

Trópusi esőerdő hangulat minden nap a Tropicariumban

Értékelések (0)

Kifejezetten jó volt

(0)

Rossz volt

(0)

Nagyon jó volt

(0)

Nagyon nem volt jó

(0)

Jó volt

(0)

Nem volt jó

(0)

Találatok száma: 0

Kapcsolat, elérhetőség