Turizmus Program

Balatoni Húsvéti Nyuladalom

Jacuzzis szállás

Budapesti Húsvéti Sokadalom

A titkok hercege

TOP 100 úticél

Oldtimer Show

Húsvét

Múzeumpedagógiai programok az Országgyűlési Múzeumban, ingyenes foglalkozások minden korosztálynak

Kiemelt ajánlat

Hírlevél

2025.01.01 (szerda) - 2025.12.31 (szerda)

Pedagógiai programjaink keretében évente több mint 7000 diák látogat az Országházba. A Parlamenti különóra célja, hogy a középiskolások egy egész napot tölthessenek el az épületben, míg a Demokráciajáték és a Mint-a-Parlament arra hivatott, hogy a középiskolások és az egyetemisták a gyakorlatban ismerhessék meg a törvényhozás menetét. A múzeumpedagógiai foglalkozások keretében általános és középiskolás diákok tematikus, vagy egy-egy korszakot felölelő programon vehetnek részt az Országgyűlési Múzeumban. Programjainkon való részvétel ingyenes.
Múzeumpedagógiai programok az Országgyűlési Múzeumban, ingyenes foglalkozások minden korosztálynak

Kapcsolat, elérhetőség

Múzeumpedagógiai foglalkozások

Éld át a történelmet! - Az Országgyűlési Múzeum pedagógiai műhelye szeretettel várja mindazokat a diákcsoportokat, akik szeretnének megismerkedni a magyar törvényhozás ezeréves történelmének egy-egy izgalmas fejezetével.

Az általános és középiskolásoknak készült tematikus, vagy egy-egy korszakot felölelő foglalkozások az iskolai tananyaghoz igazodva elmélyítik és új szemszögből világítják meg a korábban szerzett ismereteket.

A játszva tanulás, drámajáték és interaktivitás eszközeinek segítségével többek között választ kapunk arra, hogy egyes korokban hogyan működött az országgyűlés, kik voltak a tagjai és hogyan születtek meghatározó törvényeink.

Foglalkozásainkhoz Országház-látogatás is kapcsolódik.

Múzeumpedagógiai programjainkon való részvétel ingyenes.

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy foglalkozásaink szerdai és pénteki napokon elérhetőek, előzetes egyeztetést követően szombaton is igénybe vehetők.

Múzeumpedagógiai programra való regisztrációkor vegyék figyelembe, hogy foglalást legkorábban a jelentkezéstől számított 14. napra tudunk elfogadni.

Foglalkozásaink

  •  Királycsinálók. A koronázások és a Szent Korona története
  • Az oroszlán és a sas gyűrűjében. Tábori országgyűlés a török kori Magyarországon
  • Legyen ez a Te "boldog békeidőd"! – A dualizmus törvényhozási folyamata
  • Képregényes történelem – Jelentősebb törvények a Horthy-korszakból
  • Mondd, te kit választanál? Választási kampányok és a választójog története
  • Alsó, felső, király... Rendi országgyűlések a reformkorban
  • A nép szava(z). Az első népképviseleti országgyűlés, 1848-49.
  • Egy sortűz nyomában. Az 1956. október 25-i sortűz története
  • Párbajban az igazság – Politikai ellentét mint lovagias ügy a dualizmusban
  • Élőben az Országházból – A média szerepe a törvényalkotásban
  • Sok kis voks sokra megy – Egy országgyűlési választás modellezése
  • Tisz(t)a fejjel - A dualizmus válságperiódusának vitás kérdései
  • Alkoss alkotmányt! – Az Alaptörvény mintájára egy képzeletbeli állam alkotmányának elkészítése
  • Királyunk színe elé! – Törvénylátó napok II. András idejében

Ajánlott korosztály: 4–7. évfolyam
Időtartam: 60 perc
Választható napok: szerda, péntek
A foglalkozás fókuszában a koronázási szertartás és ennek nélkülözhetetlen kelléke, a Szent Korona áll. A diákok megismerik a koronázási ékszereket övező legendákat és kalandjaikat, majd kis csoportokban felkészülnek fiktív koronázásunk egy-egy jelenetének előadására, melyhez élethű kellékek állnak rendelkezésükre.

Parlamenti különóra

Mivel telnek egy országgyűlési képviselő hétköznapjai? Hogyan vált politikussá? Ezeket a kérdéseket teszik fel leggyakrabban a diákok a velük beszélgető képviselőnek a Parlamenti különórán.

A Parlamenti különóra egy olyan program, amely során a diákok az Országház megtekintése után egy izgalmas kvízjáték keretében mérik össze tudásukat, megismerik a Könyvtár könyvritkaságait, és az ebédet követően kötetlenül beszélgethetnek a meghívott országgyűlési képviselővel. A karzatról bepillantanak az igazi Országgyűlés munkájába, majd a délutáni szimulációs játék alatt a képviselők szerepébe bújva játszanak el egy jelenetet a törvényhozásról egy ifjú házelnök, miniszter és sok más szereplő közreműködésével. A napot az Országgyűlési Őrség díszbemutatója zárja, biztosítva, hogy a diákok ne csak tudással és élményekkel, hanem vidámsággal gazdagodva térjenek haza a Parlamenti különóráról.

A rendezvény az iskolai tanévben hetente kerül megrendezésre, egyidejűleg négy középiskolai osztály részvételével.

Demokráciajáték

Valódi érvek és valódi viták szikráznak fel az Országház felsőházi üléstermében. Ez az a nap, amikor a diákok fiktív frakciókba tömörülve ütköztetik érveiket egy előre megismert törvényjavaslat kapcsán, melyet otthon feldolgoztak. Szembekerül az Ősz-ülők Társasága konzervatív megfontoltsága a Tavaszi Megújulás Szövetsége fiatalos lendületével, amikor nem tudni, a koalíciós partner Téli Menedék Fórum vajon egyetért-e a kormánypárt politikájával, vagy ki mellé áll a Jövő Nyárért Egyesülés.

A Demokráciajáték egy olyan egész napos interaktív rendez­vény, amelynek során a középiskolás diákok képviselők szerepébe bújva testközelből tapasztalhatják meg az országgyűlési munkát.  A program keretében a fiatalok bizottsági üléseken, plenáris üléseken és frakcióülésen vehetnek részt , valamint kipróbálhatják a felsőházi ülésterem szavazórendszerét és a program végeztével sajtótájékoztatót tarthatnak.

A program előzetes felkészülést, aktív hozzáállást kíván, melynek köszönhetően a diákok bővíthetik kommunikációs és érveléstechnikai ismereteiket, és csoportmunkában dolgozhatnak. Kiváló lehetőség, hogy projektmunka keretében a felkészülés alatt mindezeket az egyéni és társas kompetenciákat fejlesszék, majd éles helyzetben gyakorolják. A rendezvény havonta egy alkalommal kerül megrendezésre az iskolai tanévben, egyidejűleg négy, 20 fős középiskolai csoport részvételével.

Pedagógus-továbbképzés

Pedagógus-továbbképzéseink olyan akkreditált képzési programok, amelyek elősegítik, hogy az állampolgári ismeretek, a felelős állampolgárság és a parlamentarizmus témakörei előtérbe kerüljenek az iskolai oktatásban. A továbbképzési program révén a pedagógusok elméleti tudásukat gyakorlati ismertekkel egészítik ki. Ezzel hozzájárulnak ahhoz, hogy a tanulók képesek legyenek érdemi, érveken alapuló párbeszédet lefolytatni közéleti kérdésekben, illetve megtanuljanak hatékonyan tájékozódni és érvényesíteni gondolataikat.

Bízunk abban, hogy az iskolai gyakorlatban egyre több idő és erőforrás jut az állampolgári ismeretek oktatására, ezért szeretnénk támogatást nyújtani ahhoz, hogy a pedagógusok korszerű módszertani eszköztárral és biztos ismeretekkel felvértezve segítsék a diákok felelős állampolgárrá válását.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Múzeumpedagógiai programok az Országgyűlési Múzeumban, ingyenes foglalkozások minden korosztálynak

Múzeumpedagógiai programok az Országgyűlési Múzeumban, ingyenes foglalkozások minden korosztálynak

Értékelések (0)

Kifejezetten jó volt

(0)

Rossz volt

(0)

Nagyon jó volt

(0)

Nagyon nem volt jó

(0)

Jó volt

(0)

Nem volt jó

(0)

Találatok száma: 0

Kapcsolat, elérhetőség