Turizmus Program

Húsvéti hajókirándulás

Balatoni Húsvéti Nyuladalom

Jacuzzis szállás

Budapesti Húsvéti Sokadalom

A titkok hercege

TOP 100 úticél

Húsvét

Parlamenti nyílt nap 2025 Budapest. Ünnepi ingyenes látogatás az Országházban

Kiemelt ajánlat

Parlamenti nyílt nap Budapest az Országházban. Az érdeklődők 10 és 18 óra között ingyenesen tekinthetik meg a Szent Koronát. Nemzeti ünnepek alkalmából szervezett nyílt napokon díjmentesen biztosított a Szent Korona megtekintése. Az érdeklődők megtekinthetik a díszlépcsőházat, a kupolacsarnokot, és a Szent Koronát.
Parlamenti nyílt nap 2025 Budapest. Ünnepi ingyenes látogatás az Országházban

Kedves Látogató!

Felhívjuk figyelmét, hogy ennek a megjelenésnek jelenleg NINCS ÉRVÉNYES IDŐPONTJA portálunkon, ezért az itt közölt tartalom már lehet, hogy NEM AKTUÁLIS! Friss információkat az info@programturizmus.hu e-mail címen kérhet vagy küldhet.

2025. Március 15. – Szent Korona látogatás az Országházban

2025. március 15-én, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc ünnepén nyílt nap lesz az Országházban. Az érdeklődők 10 és 18 óra között tekinthetik meg a díszlépcsőházat, a kupolacsarnokot és a Szent Koronát.

A belépés mindenki számára ingyenes, előzetes regisztrációra nincs szükség. A nagy érdeklődésre való tekintettel sorban állás várható.

Az épületbe kizárólag biztonsági átvizsgálás után lehet belépni. Nagyobb méretű táskák és csomagok, illetve személyi sérülés okozására alkalmas tárgyak (bicska, kés, gázspray stb.) nem vihetők be.

A Látogatóközpontban található, "A magyar törvényhozás ezer éve" elnevezésű kiállítás is várja az érdeklődőket 9 és 17 óra között.

A téli üzemszünet után újra látogathatók lesznek az Országház egykori szellőző alagútjaiban található tárlatok. Az In memoriam 1956. október 25. emlékhely és kiállítás 10 és 18 óra között tekinthető meg. Az Országház Kőtárában a Szent Korona és a koronázási jelvények végleges elhelyezésének 25. évfordulója alkalmából képkiállítás nyílt A Szent Korona az Országházban címmel, amely szintén 10 és 18 óra között látogatható.

Mindhárom tárlat díjmentesen tekinthető meg.

A megszokott rendben vezetett Országház-látogató csoportok is indulnak a Látogatóközpontból 9 és 16  óra között.

A SZERVEZŐK AZ IDŐPONT ÉS A PROGRAMVÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJÁK!

Megosztás

Kapcsolódó témák:

Parlamenti nyílt nap 2025 Budapest. Ünnepi ingyenes látogatás az Országházban

Parlamenti nyílt nap 2025 Budapest. Ünnepi ingyenes látogatás az Országházban

Értékelések (0)

Kifejezetten jó volt

(0)

Rossz volt

(0)

Nagyon jó volt

(0)

Nagyon nem volt jó

(0)

Jó volt

(0)

Nem volt jó

(0)

Találatok száma: 0